Eterinių aliejų prisilietimai šaltuoju metu

visus išvardintus aliejus galite įsigyti pas mus www.grožioefektas.com

how-to-use (1)

 

Dažnėjančios rudens darganos, retėjantys saulės bučinių prisilietimai, liūdnesni žmonių veidai, paraudusios akys ir „tekančios nosys“. Viso tai galima išvengti. Nepamirškite namų vaistinėlėje ypatingų produktų, kurie ne tik pakels nuotaiką, bet iš sušildys bei apgins nuo virusų.

 

Žaismas aromatais patalpose

Ne paslaptis, jog atšalus orams didžiausias darbas apsisaugoti nuo peršalimų. Tam puikiai pagelbės eteriniai aliejai. Vienas iš paprasčiausių būdų padėti sau, eterinius aliejus naudoti namuose. Beveik visi eteriniai aliejai turi antivirusinių, antimikrobinių, antiseptinių, priešgrybelinių ir priešalerginių savybių. Jų naudojimas paprastenis nei paprastas. Tiesiog plaunant grindis įlašinti keletą lašų mėgstamo eterinio aliejaus sumaišyto su druska į vandenį, jausite ne tik gaivos, švaros kvapą, bet ir apsaugosite save nuo virusų. Galima pasigaminti oro gaiviklį arba įsigyti jau paruoštą.

 

Inhaliacijos ir gerklės skalavimas

Inhaliacijoms tiks dubenėlis šilto vandens su keliais lašais (1-2) eterinio aliejaus, tereikia kvėpuoti virš dubenėlio užsidengus rankšluosčiu apie 4-5 min. Tik neinhaliuokite verdant vandeniui, taip galite nepadėsite, o netgi pakenkti sau. Skalauti burną galite su himalajų druska ir šiltu vandeniu pakeičiant skalavimu eteriniais aliejais (pagal rekomendacijas).

 

Ar būtina turėti aromatinę lempą? Ar yra svarbu kokią ją įsigyti?

Nebūtina. Norint terapintis eteriniais aliejais pakanka ant vatos diskelio užlašinti kelis lašus ir padėti jį ant šilumos šaltinio pvz: radiatoriaus. Jei renkatės aromatinę žvakidę atkreipkite dėmesį, jog ji būtų pagaminta iš akmens masės. Akmens masės aromatinės žvakidės neįkaista ir eterinis nepradeda virti.Juk norime mėgautis jais ir gauti teigiamą poveikį, o ne virti juos.

 

Vonios ritualai

Pilna vonia šilto vandens ir keli lašai eterinio aliejaus, ne tik atlaisvins nosį, bet ir pagerins odos būklę. Nepamirškite visko sumaišyti su pienu ar druska, nes kitu atveju matysite tik aliejaus debesėlius.

 

Įtrinimai

Kiekvieną dieną kaip profilaktinė priemonę galite naudoti viso kūno įtrinimą aliejais. Jie ypatingai tiks po dušo. Sumaišykite pasirinktus eterinius aliejus su  sezamų sėklų ar kitu jums patinkančiu baziniu aliejumi, jis padeda jiems prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius. aliejumi ir nuo kojų rankomis kilkit per visa kūną, rankas, veidą ir galiausiai įkvėpkite. Patyrusiems galima naudoti tik eterinius aliejus. Panevėžyje įtrinimus ir aromatinius prisilietimus atlieka „Žmogaus studija“.

Konkrečios vietos įtrinimui rekomenduojama 8-10 lašų į 20 ml. Galite trinti, padus, krūtinę, kaklą.

Atminkite, jog eteriniai iš organizmo visiškai pasišalina per 1-1,5 h. Tad įtrinti galite pas 4-5 val.

 

Pateikiame eterinių aliejų sąrašą ir panaudojimo galimybės

Šis sąrašas jokiu būdu nėra galutinis, čia pagal tam tikras savybes sugrupuoti tik dažniausiai naudojami aliejai.

JEI SERGATE KOKIA LIGA AR LAUKIATĖS BEI ŽINDOTE SKAITYKITE LENTELĘ-ATMINTINĘ

 

Analgetiniai, mažinantys skausmą: bergamočių, ramunėlių, levandų, mairūnų, rozmarinų.

Antibiotiniai, padedantys įveikti organizmo infekciją: smulkiųjų mirtenių, česnakų, sėklučių, penkiagyslių mirtenių, kriptokarijų, pražiangelapių mirtenių, arbatmedžio.

Antiseptiniai, saugantys nuo bakterinės infekcijos arba padedantys ją įveikti: bergamočių, eukaliptų, kadagių, levandų, sėklučių, kriptokarijų, rozmarinų, pražangialapių mirtenių, citrinų, citrinų žolė, apelsinų, pušies, sandalmedžio, arbatmedžio, čiobrelių.

Antivirusiniai, naikinantys arba slopinantys virusus: bergamočių, eukaliptų, česnakų, levandų, sėklučių, kriptokarijų, pražangelapių mirtenių.

Atsikosėjimą lengvinantys: bergamočių, eukaliptų, mairūnų, miros, santalų, levandos, citrinų, evandų,  čiobrelių.

Sausą kosulį mažinantys: levandinų, kiparisų peletrūnų.

Baktericidiniai, naikinantys bakterijas: bergamočių, smulkiųjų mirtenių, eukaliptų, kadagių, levandų, sėklučių, penkiagyslių mirtenių, rozmarinų.

Detoksikuojamieji, padedantys iš organizmo išvalyti toksinus: beržų, pankolių, česnakų, kadagių, rožių.

Diuretikai, skatinantys šlapimo gaminimąsi: beržų, ramunėlių, kedrų, pankolių, pelargonijų, kadagių, greipfrutų, levandų, citrinų, pačiolių, šalavijo.

Fungicidiniai, naikinantys grybelius ir sporas arba slopinantys jų augimąlevandų, miros, pražangialapių mirtenių.

Karščiavimą mažinantysbergamočių, ramunėlių, eukaliptų, melisų, pipirmėčių.

Mažinantys uždegimąbergamočių, ramunėlių, levandų, miros

Prakaitavimą skatinantys aliejai: bazilikų, ramunėlių, kadagių, pipirmėčių.

Stimuliuojantys, didinantys bendrą kūno arba organų aktyvumą: bazilikų, eukaliptų, pelargonijų, pipirmėčių, rozmarinų, citrinų, citrinos žolės, arbatmedžio.

Stiprinantys apsaugines organizmo funkcijas ir pasipriešinimą infekcijai: levandų, sėklučių, rožmedžių.

Sutraukiantys audinius, neleidžiantys prarasti skysčius: kedrų, kiparisų, bosvelijų, kadagių, rožių, santalų.

 

Parengė: MB “Efektas” kosmetologė Rasa Rimšė

Parašykite komentarą